BPX1-65 Micro Motor manufacturers and suppliers | Leili

BPX1-65 микро мотор

Product Description:

Апарати за домаќинство, Машина за миење садови, машина за перење Пулсатор, ролери машина за перење, Комерцијална машина за перење, апарати за домаќинство, Антена машина за перење, здравство решенија, здравство производ на пазарот


детали за производот

детали за производот

 Параметар перформанси

модел намотка статор номинална вол
V
номинална фреквенција на
(Hz)
тековната
(mA)
моќност
(W)
номинална вол
(V)
лифт
(М)
проток
(L / min)
претворајќи агол
(R / мин)
ниво на изолација
BPX-A Cu 25мм 220-240 50 0.3 30 187 1 17 3000 F
220 60 0.35 35 187 1 17 3600
110-120 60 0,6 35 102 1 17 3600
110 50/60 1 30 90 1 17 3000/3600

 димензија

Automated Production Line

08
06
07

Measurement Center

B41A4405
B41A4359
B41A4374

Laboratory

B41A4411
B41A4427
B41A4431
B41A4415
B41A4422
B41A4413

Certificates

CASC32

CASC

CEPREI13

CEPREI

CQC43

CQC

VDE434

VDE

UL423

UL

партнер

900

  • Претходно: Следно:

  • WhatsApp Online Chat !